program 8 - 11 czrewca 2013

7.06.2013r  godz. 20.46 - 8.06.2013r godz. 6.50 - Podróż do Warszawy.

8.06.2013r. - zakwaterowanie w schronisku  młodzieżowym przy ul. Smolnej 30, zwiedzanie

najważniejszych obiektów stolicy: Nowy Świat, pomnik Mikołaja Kopernika, Uniwersytet Warszawski, Pałac Namiestnikowski- siedziba Prezydenta RP. Obejrzenie odprawy wart przy Grobie Nieznanego Żołnierza, zwiedzanie  Zamku Królewskiego, Warszawskiej Starówki,  pomnika Syrenki Warszawskiej,  pomnika Małego Powstańca, Barbakanu,  Pomnika Powstania Warszawskiego oraz Pomnika Bohaterów Getta.
Obejrzenie wystawy w Muzeum Chopina.
Atrakcją wieczoru był multimedialny pokaz fontann na podzamczu, który trwał 30 minut.

9.06.2013r - zwiedzanie ogrodu na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej, Centrum Nauki „Kopernik”. Obejrzenie spektaklu pt"Premiera" w teatrze Komedia.
Przejażdżka linią warszawskiego metra.

10.06.2013r- wykwaterowania ze schroniska, zwiedzanie  Muzeum Powstania Warszawskiego, Łazienek Królewskich, dział w lekcji muzealnej pt. „Za kulisami teatru”. Lekcja prowadzona w formie warsztatowej pozwoliła uczniom na odbycie  niezwykłej podróży do świata XVIII wieku, czasów króla Stanisława Poniatowskiego. Zwiedzanie  Pałacu Kultury i Nauki, oglądanie  panoramy Warszawy.
Podróży powrotna.