Razem możemy wiele

Nawiązaliśmy współpracę że Szpitalem w Legnicy i włączyliśmy się w akcję "Podaruj pluszaka"

Akcja polegała na zebraniu pluszaków i przekazaniu ich do pracowni EEG. Badania EEG wykonywane są przeważnie dzieciom z opóźnionym rozwojem, podejrzeniem padaczki. Pacjentami również są dzieci z autyzmem. Badanie polega na podpięciu elektrod do głowy i rejestracji aktywności mózgu. Nie jest to bolesne, aczkolwiek małe dzieci boją się na widok tego. By oswoić małych pacjentów i zminimalizować stres, do każdego badania dawany jest pluszak,aby dzieciom było raźniej. Jeden z większych pluszaków ma nawet przyczepione na stałe elektrody, aby pokazywać dzieciom jak to wygląda. Po każdym badaniu dzielny i grzeczny pacjent może zabrać takiego pluszaka do domu.