Spotkanie 5 października

Kolejne spotkanie z cyklu warsztaty artystyczne „Z tradycją za pan brat-II edycja” projektu finansowanego przez Gminę Kunice odbyły się 5 października 2015 roku.

Tym razem zajmowaliśmy się techniką decupage, a tytuł warsztatów „Malowanie serwetką”. Tytuł ten dokładnie wyjaśnia technikę decupage. Z dekoracyjnych serwetek oddziela się warstwę kolorową z ciekawym motywem i następnie przykleja na przygotowany przedmiot: doniczkę , butelkę, deseczkę, etui itp. Następnie pokrywa się lakierem i suszy. Dzięki temu zwykłe przedmioty nabierają nowego charakteru. Technika ta jest lubiana przez uczestników, bo bardzo szybko widać efekty pracy, jedyną trudność nastręcza wycięcie kształtu z serwetki i takie oddzielenie warstwy, by nie uszkodzić obrazka. Dzięki tej technice udekorowaliśmy pudełka, doniczki, świece, bombki. W tajniki tej techniki wprowadzały nas panie: Agnieszka Biś, Agnieszka Słoma, Izabela Potkańska, Agnieszka Pankiewicz, Ewa Jezierska-Gogulska.