MISTRZOSTWA ŚWIATA W WĘDKARSTWIE SPINNINGOWYM

Dzięki uprzejmości przedstawicieli Legnickiego Koła Wędkarskiego, z którym nasze gimnazjum współpracuje, grupa uczniów, którym wędkowanie nie jest obce, mogła obserwować „Mistrzostwa Świata w Wędkarstwie Spinningowym” na rzece Bóbr.

Dzięki uprzejmości przedstawicieli Legnickiego Koła  Do zawodów przystąpiło 14 drużyn (między innymi z Włoch, Niemiec, Rosji i Portugali). Najbardziej emocjonująca była pierwsza tura. Złowiono wówczas najwięcej ryb. W każdym kolejnym etapie ryby brały coraz słabiej. Zawodnicy, aby zwiększyć swoje szanse na zwycięstwo musieli uciekać się do swoich sprawdzonych metod: wymyślnych przynęt, szybkiej zmiany miejsca w pogoni za ławicą, itp. My kibicowaliśmy dzielnie polskiej drużynie, która ostatecznie zajęła 6 miejsce. Na zakończenie wycieczki pojechaliśmy do pałacu w Wojanowie i obejrzeliśmy wystawę pt. „O rybach i wędkarstwie”, składającą się głównie ze zbiorów filatelistycznych. Z Wojanowa pełni wrażeń  wyruszyliśmy w drogę powrotną. Może za kilka lat będziemy mogli podziwiać jakiegoś ucznia z naszej szkoły na tego typu zawodach!