Ucząc się, tworząc i działając razem - odkrywamy świat!

Wielka niespodzianka czekała dziś na uczniów klasy I b. Uczniowie tej klasy biorą udział w projekcie edukacyjnym „Przyroda z klasą”, w ramach projektu Unii Europejskiej „Erasmus+”. Organizatorem projektu jest Fundacja Uniwersytet Dzieci – organizacja non-profit, która już 12 lat działa na rzecz edukacji i popularyzacji nauki.  Nasi uczniowie otrzymali dziś paczkę, w której znaleźli zestaw edukacyjny inspirowany teatrem Kamishibai oraz specjalne indeksy ucznia, gdzie po każdej zrealizowanej lekcji mogą przykleić naklejki z rakietą i narysować czego się nauczyli.

W ramach projektu klasa I b zrealizowała już dwa scenariusze. Uczniowie nauczyli się, w jaki sposób mogą bardziej się skoncentrować oraz poznali techniki radzenia sobie ze złością. W dniu dzisiejszym zrealizowali trzeci scenariusz: „Czy teatr można zamknąć w pudełku?” . Zamienili się w aktorów, sami stworzyli scenariusz i odegrali role. Poradzili sobie z tym zadaniem doskonale.

Dzięki projektowi uczniowie uczą się przeprowadzać doświadczenia oraz obserwacje przyrodnicze, samodzielnie wyciągać wnioski.