29 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Tańca

Już od 28 lat 29-go kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy dzień Tańca. Uczniowie naszej szkoły postanowili uczcić ten dzień tańcząc na przerwach różne tańce. Klasa 1a przygotowała zorbę, która porwała wszystkich do tańca. Następnym tańcem był taniec belgijski. Dzień tańca zakończyliśmy zumbą w myśl twierdzenia, że taniec jest leczniczą siłą dostępną dla wszystkich.

29 kwietnia wybrano na pamiątkę dnia urodzin wielkiego reformatora sztuki tańca, twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa Jean-Georges’a Noverre’a (1727-1810).

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tańca. Święto zostało ustanowione w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego. W tym roku specjalne przesłanie dla świata przygotował Lemi Ponifasio, samoański artysta teatru i choreograf. Międzynarodowy Dzień Tańca ustanowiono dla zwrócenia uwagi na uniwersalizm sztuki tańca i jej zdolności przekraczania politycznych, kulturowych i etnicznych barier oraz ze względu na to, że ludzie łączą się w pokoju i przyjaźni dzięki i poprzez taniec.