Podsumowanie projektu 30 listopada 2015 "Z tradycj

30 listopada 2015 w poniedziałek odbyło się spotkanie podsumowujące projekt „Z tradycją za pan brat- II edycja” finansowanego ze środków Gminy Kunice. Na posumowanie zostali zaproszeni uczestnicy projektu oraz goście. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele Urzędu Gminy Kunice: pani sekretarz Gminy Kunice Ewa Bużdygan, przewodnicząca Rady Gminy Kunice p. Jolanta Szymonik-Urbańska, radni w osobach p. Zbigniewa Fedorusia, Jerzego  Gąski , Mariusza Garbery, Andrzeja Ostrowskiego, pracownicy p.Anna Rosiak- kierownik GOPS-u, p. Irena Stokłosa, sołtys Spalonej p. Bartosz Baran, rodzice, nauczyciele, prowadzący warsztaty oraz osoby wspierające projekt.

Na początku zebrania p. Ewa Jezierska-Gogulska prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Gimnazjum w Spalonej „Gimspalona” powitała przybyłych gości i zaprosiła do zapoznania się z realizacją projektu. Zdjęcia z przebiegu projektu opatrzyła dowcipnym komentarzem- aktywna uczestniczka projektu Patrycja Malisz, która opowiadała z własnego doświadczenia o poznanych podczas projektu technikach i trudnościach podczas ich wykonywania. W trakcie pokazu zdjęć prezentowaliśmy również przykładowe prace wykonane za pomocą technik, które poznaliśmy lub doskonaliliśmy w czasie projektu. Po prezentacji głos zabrała ponownie p.Ewa Jezierska-Gogulska, która podziękowała uczestnikom warsztatów, wręczając im dyplomy i drobne upominki, służące do zabawy techniką qullingu w domu. Następnie zwróciła się do nauczycieli, którzy pracowali przy projekcie: Agnieszki Biś, Agnieszki Słomy, Izabeli Potkańskiej, Agnieszki Pankiewicz; podziękowała im za czas, wiedzę i umiejętności, którymi bezinteresownie podzieliły się z uczestnikami projektu. Szczególne podziękowania złożyła pani Małgorzacie Wacińskiej, bez której warsztaty z gliną nie odbyłyby się, a także dyrekcji Gimnazjum nr 1 w Polkowicach za umożliwienie przeprowadzenia warsztatów i uczniom, którzy przybyli na podsumowanie z p. Małgosią. Kolejne podziękowania skierowała do państwa Bogusławy i Zbigniewa Słomów za pomoc w organizacji warsztatów, przygotowanie materiałów- półproduktów do wykonywania prac, przez co znacznie skrócił się czas pracy uczestników nad wykonaniem końcowego przedmiotu. Wyrazy wdzieczności należą się pani Aleksandrze Ziomek za zapoznanie uczestników z techniką scrapbockingu. Pani Ewa podziękowała również pani dyrektor Gimnazjum w Spalonej p. Jolancie Kozuli za udostępnienie sal na czas trwania projektu i przychylność podczas jego realizacji.

Następnie głos zabrała pani Ewa Bużdygan- sekretarz Gminy Kunice, która podziękowała za zaangażowanie, pracę, gratulowała efektów projektu i życzyła podejmowania kolejnych, złożyła również życzenia świąteczne wszystkim zebranym. Kolejną osobą, która poprosiła o głos, była pani Małgorzta Wacińska, która podziękowała za zaproszenie do udziału w projekcie, pochwaliła wykonane prace i zachęciła do dalszej przygody z gliną. Mówiła również o tym, jak warsztaty artystyczne pomagają młodzieży otworzyć się, zmienić siebie, odnaleźć  talenty, uwierzyć w swoje możliwości i pogratulowała tak zdolnej młodzieży. Zachęciła do zakupu pieca do wypalania gliny, by przygoda z gliną  nie była jednorazowym spotkaniem.

Po części oficjalnej zaproszono gości do sali, gdzie zgromadzono wszystkie wykonane podczas projektu prace. Chętni mogli też wykonać pracę z papierowej wikliny czy też z innej techniki. Dużym powodzeniem cieszyły się rajstopowe motyle. W kolejnej sali przygotowano poczęstunek: herbatę, kawę, ciasto, słodycze i owoce. Przy herbatce i ciastku toczyły się rozmowy, wymieniano wrażenia, dzielono się doświadczeniami i pomysłami na kolejne projekty.