Kolejne warsztaty z gliną

2 listopada wyruszyliśmy na kolejne warsztaty do Gimnazjum nr 1 w Polkowicach, gdzie mogliśmy nasze wykonane wcześniej przedmioty poszkliwić, czyli "pomalować". Pani Małgosia Wacińska i uczniowie z koła artystycznego poinstruowali nas, jak prawidłowo poszkliwić nasze figurki, by wygladały efektowniej.

Szkliwo jest rodzajem piasku, którym pokrwa się glinę i po wyschnięciu wypala. Przed szkliwieniem należy zmieszać je z wodą i nakładać metodą tapowania, co oznacza nanoszenie koloru pędzlem miejsce w miejsce. Szkliwo przed wypaleniem ma inny kolor, co może stwarzać niespodziankę po wypaleniu- kolor może okazać się zupełnie inny, niż nakładany. Dzięki pani Małgosi i jej radom, po wypaleniu nie było niemiłych niespodzianek.