Wycieczka do Wiednia i Bratysławy

W dniach 11-12 kwietnia 2024 uczniowie klas 5-8 wzięli udział w wycieczce szkolnej w ramach projektu „Poznajemy stolice Europejskie”, odwiedzili przepiękny Wiedeń i poznali jego historię.

Zobaczyli reprezentacyjną Aleję Ring, która powstała w miejscu murów obronnych miasta, a także Parlament, Ratusz, plac Karola, cesarską rezydencję Hofburg, a także dwa największe muzea - Historii Natury i Historii Sztuki, gdzie przechadzając się po jego zakątkach poznali wiele ciekawostek związanych z naturą. Kolejny dzień był równie ciekawy, gdyż uczniowie wyruszyli na podbój Bratysławy, gdzie wraz z przewodnikiem rozpoczęli zwiedzanie Parlamentu z panoramą stolicy, zamku królewskiego, a także jego wzgórza, stare miasto i katedrę św. Marcina. Oglądali pałace, bramy i kościoły. Do domu wrócili zmęczeni, ale pełni pozytywnej energii i nowych doświadczeń.