Uniwersytet dzieci - Dlaczego państwa się kłócą?

5 kwietnia uczniowie klasy 7 uczestniczyli w wykładzie u pani Profesor Anny Pacześniak , która jest wykładowcą w Katedrze Studiów Europejskich na Uniwersytecie Wrocławskim. Temat zajęć dotyczył współczesnych problemów w Europie czyli „ Dlaczego państwa się kłócą ? Po części wykładowej uczniowie mogli zadawać pytania pani profesor. Największą wiedzą o sytuacji geopolitycznej na świecie wykazali się Michał Fajga i Franciszek Biniek.

Fundacja Uniwersytet Dzieci to organizacja non-profit założona w 2007 roku w Krakowie, gdzie mieści się też jej główna siedziba. Aktualnie fundacja posiada oddziały w trzech miastach w Polsce: w Krakowie, w Warszawie oraz we Wrocławiu. Uniwersytet Dzieci jest pierwszym uniwersytetem dziecięcym w Polsce.