Przedostatni dzień na Zielonej Szkole - sadzimy drzewka.

Kolejny dzień był bardzo napięty, wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami i spacerami. Zaraz po śniadaniu udaliśmy się na 3 kilometrowy spacer do Nadleśnictwa w Przemkowie. Tam nasi uczniowie brali udział w obchodach Pierwszego Dnia Wiosny. Razem z pracownikami Nadleśnictwa Przemków dzieci mogły zasadzić drzewka. Zostały podzielone na zespoły. Jedna grupa zasadziła nawet ponad 200 drzewek. Bardzo zaangażowały się w pracę i były z siebie bardzo dumne.

Uczenie się przez dotykanie, przeżywanie przynosi większe efekty, niż nauka w szkolnej ławce. Po tak ciężkiej pracy dzieci mogły upiec kiełbaski. Po powrocie odbyły się warsztaty artystyczne „Akademia Sztuk Estradowych.” Uczniowie pracowali nad emisją głosu, mogli również zagrać na instrumentach. Późnym wieczorem był czas na piosenki przy ognisku. Taka forma edukacji, która jest źródłem twórczej pracy nauczycieli i uczniów ma spełniać określone cele dydaktyczno – wychowawcze i integracyjne. To co uczniowie zobaczyli, zrozumieli i tego co doświadczyli nie da się nauczyć z żadnej książki, ani podręcznika.