Kobiety w historii

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet grupa uczniów pod opieką p.Macieja Dorożko zaprezentowała społeczności szkolnej słynne postacie znane z historii, mitologii, literatury, mody.

W dwuosobowych grupach (dziennikarz - kobieca postać) przedstawiły się: Kleopatra (uważana za jedną z najwybitniejszych kobiet żyjących w starożytności), Hera (mitologiczna królową Olimpu, boginią niebios), Maria Skłodowska Curie (dwukrotna laureatka nagrody Nobla w dziedzinie fizyki i chemii), Coco Chanel (Ikona mody) oraz Angela Yvonne Davis (amerykańska aktywistka, feministka, działaczka na rzecz emancypacji Afroamerykanów w USA). Dziękujemy uczniom za przygotowanie profesjonalnych strojów oraz ciekawostek z życia w/w postaci kobiecych.