Lekcja biblioteczna w Bibliotece Pedagogicznej w Legnicy - "Szkoła, zawód, praca".

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Spalonej w dniu 8 lutego 2024 r. gościli w Bibliotece Pedagogicznej w Legnicy. Pani kierownik mgr Agnieszka Perek-Kubaj przedstawiła młodzieży temat z doradztwa zawodowego – „Szkoła, zawód, praca”. Wybór szkoły średniej to niełatwe zadanie a koniec szkoły podstawowej to czas podejmowania pierwszych, dorosłych decyzji.

Niewłaściwy wybór drogi edukacji może skutkować zmarnowaniem bardzo cennego czasu oraz doprowadzić do rozterek, które zwyczajnie źle wypływają na nasze życie. Czym sugerować się w wyborze szkoły średniej, co robić by sobie pomóc by dobrze wystartować na rynku pracy? Na te
i inne pytania odpowiedziała prowadząca. Drugą część wykładu poświęciła temu jak należy dbać o swój wizerunek w Internecie. Jak umiejętnie z niego korzystać i chronić swoją prywatność by przyszły pracodawca nie mógł tych treści wykorzystać. Na koniec dodała, że tylko zaangażowanie i ciężka praca pomoże osiągnąć sukces. Wykład zakończyła mottem „Wybierz prace którą kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w swoim życiu” (Konfucjusz)