Pasowanie na czytelnika 2024

Tradycją naszej biblioteki jest przyjęcie do grona czytelników uczniów klas pierwszych. To uroczyste wydarzenie odbyło się w piątek 16 lutego 2024 r.

W pierwszej części pierwszaki i zaproszeni goście obejrzeli przedstawienie „Czerwonego Kapturka” przygotowane przez uczennice klasy VII. Najmłodsi uczniowie poznali zasady korzystania z wypożyczalni, dowiedzieli się, dlaczego warto czytać książki i jak należy je szanować. W obecności Pani Dyrektor Szkoły, swoich wychowawców, nauczyciela bibliotekarza złożyli ślubowanie:

,,My uczniowie pierwszej klasy
Tobie, książko, przyrzekamy,
że szanować Cię będziemy,
krzywdy zrobić Ci nie damy”

Przyrzekamy!

Pani Dyrektor pasowała każdego ucznia na czytelnika książką. Na pamiątkę wszyscy otrzymali zakładki i dyplomy.

Życzymy naszym najmłodszym czytelnikom, jak najwięcej pięknych chwil spędzonych z książka.