CZYTANIE NA POLANIE ...

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.” Wisława Szymborska

„Baju, baju, dziwy, dziwy, To nie dzieje się na niby. Bo, gdy książka się otwiera, W świat przygody nas zabiera.” To, że czytanie książek kojąco i pozytywnie wpływa na nasze umysły, wiemy już od bardzo dawna. Czasem jednak książki coraz mocniej przegrywają konkurencję z innymi mediami, zwłaszcza w dobie internetu. W naszej szkole jest inaczej. Nasi uczniowie książki kochają i czytają bardzo chętnie, szczególnie ci najmłodsi. Dnia 7 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego oraz kl. I b wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Czytanie na Polanie". Akcja polega na zorganizowaniu zajęć czytelniczych na świeżym powietrzu. Uczniowie przyszli do szkoły z kocami i poduszkami oraz oczywiście z ulubioną książką. Głównym celem tej inicjatywy jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja społeczeństwa oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Akcja jest realizowana w ramach kampanii społecznej "Cała Polska Czyta Dzieciom".  #czytanienapolanie Czytajmy książki codziennie. Czytanie pomaga nam się uczyć i rozumieć. Czyni nas mądrzejszymi, nie wspominając o rozwijanej przez nas wiedzy, słownictwie i umiejętnościach myślenia. Czytanie jest naszą pasją, którą chcemy zarażać innych.