Dzień Dziecka w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu.

Klasa 4a w Dniu Dziecka uczestniczła w wydarzeniu kulturalnym w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu.  Uczniowie obejrzeli musical „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”.

Jest  to klasyk literatury napisany przez Franka Bauma w 1900 roku. Od tego czasu stał się historią, która uchwyciła za serce wiele pokoleń i jest nadal aktualna. W 1939 roku ta książka dla dzieci została przeniesiona na duży ekran i stała się hollywoodzkim hitem.

Wpisała się do historii literatury światowej jako pierwsza powieść fantasy dla dzieci. Opisuje historię małej Dorotki przeniesionej z pieskiem Toto przez trąbę powietrzną do magicznej Krainy Oz. Aby wrócić do rodzinnego Kansas, dziewczynka musi dotrzeć do mieszkającego w Szmaragdowym Grodzie Czarnoksiężnika Oza. Po drodze spotyka grupę postaci, które dają jej wiele życiowych lekcji, takich jak blaszany drwal, który pragnie poczuć serce, tchórzliwy lew, który wydaje się być bardzo dziki, oraz strach na wróble, który chciałby mieć rozum.

Czarnoksiężnik z Krainy Oz był wielokrotnie ekranizowany i wystawiany na scenie. Pierwsza adaptacja sceniczna miała miejsce już w 1902 roku.

Odwieczny spór o to, czy słuchać rozumu, czy serca, to dylemat, przed którym stajemy każdego dnia.