Dyskoteka szkolna

Świętowanie Dnia Dziecka w SP w Spalonej  zaczęliśmy dyskoteką szkolną w dniu poprzedzajacym Dzień Dziecka - 31maja .

Pierwsze odnotowane obchody Dnia dziecka w Polsce pochodzą z roku 1929, do roku 1952  obchodzono je nieoficjalnie we wrześniu.
W 1952 r w całym Bloku państwkomunistycznych datę tą zmieniono na 1 czerwca.
Dziś polskie dzieci w swoje święto otrzymują prezenty, słodycze i upominki, a na wiele obowiązków, które zobowiązane są wykonywać na co dzień, przymyka się oko. Dotyczy
to między innymi godzin lekcyjnych. Zamiast sztywnej, klasowej nauki zabiera się dzieci na wycieczki, do kina lub organizuje zabawy i gry w plenerze.
DZIEŃ DZIECKA W NIEMCZECH-  w Niemczech  Dzień Dziecka obchodzony jest  dwa razy w roku-1 czerwca oraz  20 września.
DZIEŃ DZIECKA W TURCJI obchodzony jest 23 kwietnia, zwyczajem tego dnia  jest malowanie dzieci kolorowymi farbami oraz puszczanie
latawców.
DZIEŃ DZIECKA WE FRANCJII I WŁOSZECH
Włosi i Francuzi obchodzą święto dzieci  6 stycznia a bardziej
popularną nazwą tego dnia  jest Dzień Rodziny. Tradycją jest
wspólna, uroczysta kolacja, po której dzieci otrzymują prezenty i słodycze.
DZIEŃ DZIECKA W AUSTRALII
Australijczycy świętują cały tydzień, jednak czwarta środa pażdziernika uznawana jest za Dzień Dziecka.
DZIEŃ DZIECKA W JAPONII
-chłopcy obchodzą Dzień Dziecka 3 marca, a dziewczynki 5 maja.