... by w różnych warunkach terenowych czy atmosferycznych nie być zaskoczonym i zagubionym ...

W dobie GPS umiejętność prawidłowego czytania mapy jest coraz częściej uważana za wiedzę  niepotrzebną.

O tym, że to nieprawda przekonali się uczniowie klas 4-7 uczestniczący w wycieczce na Ślężę. Podzieleni na trzyosobowe drużyny uczyli się orientacji w terenie za pomocą mapy i kompasu, uczestniczyli w zawodach na orientację, w których na podstawie mapy szukali ukrytych w terenie punktów. Najlepsze drużyny otrzymały nagrody.

Po odpoczynku uczniowie wyruszyli  na „górę pełną magii” – Ślężę nazywaną „Śląskim Olimpem”. Na jej szczycie oglądali tajemnicze rzeźby kultowe, Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny zbudowany na ruinach średniowiecznego kamiennego zamku oraz  z wieży widokowej  podziwiali piękną panoramę Gór Sowich oraz Nizinę Śląską.