Aktywna integracja klas czwartych i szóstej

Koniec kwietnia, piękna pogoda i uczniowie ze Spalonej w pensjonacie Markus położonym w Przesiece – niewielkiej, lecz uroczej miejscowości wypoczynkowej, w zacisznej Dolinie Czerwienia. W otoczeniu malownicze krajobrazy Karkonoszy, leśne potoki, zielona przestrzeń i cisza. Z tą ciszą to różnie bywało w trakcie całego pobytu, ale w końcu celem wyjazdu była integracja... 3 dni wspólnych zajęć z opiekunami oraz animatorkami z biura podróży Tumi Tur z Chwalimierza. Program wycieczki był bardzo ciekawy i intensywny. Już pierwszego dnia idąc zielonym szklakiem uczniowie oglądali cudowne krajobrazy górskie, potoki oraz wodospad. Brali udział w zabawie polegającej na stworzeniu swojego państwa (flagi, herbu, hymnu). Odbył się również festiwal kolorów oraz dyskoteka (niektórzy zadziwiali swoimi umiejętnościami, gibkością i odwagą). Oczywiście nocne rozmowy i zabawy w pokojach pozostaną w pamięci. Następny dzień pobytu okazał się równie ciekawy: grupowe budowanie szałasu w lesie (elementy szkoły przetrwania), tajemniczy pokój – tworzenie kreatywnych zagadek na bazie „Escape room” ,  tworzenie improwizacji scenicznych o tematyce szałasu, różnymi technikami (min. pantonima, komedia, serial, slajdy, balet) a na koniec ognisko i prezentacja twórczości. W piątek również wiele atrakcji: slackline – nauka balansowania po taśmie rozpiętej na wysokości, team building – logiczne i fizyczne wyzwania nastawione na współpracę w grupie, dla wyciszenia kreatywne warsztaty artystyczne- tworzenie breloczków, bump – budowanie przestrzennych kompozycji z klocków konstrukcyjnych.  Uczniowie codziennie brali udział w zabawach np. sardynki, mafia, gry zespołowe na boisku. A w nocy…, plotki głoszą, że jacyś szaleńcy odprawiali szaleńcze  tańce, na korytarzu. Ale to tylko plotki. Wyzwania podejmowane w czasie całego pobytu wpłynęły na zbudowanie wielu wspaniałych relacji. Zmęczeni, ale szczęśliwi wszyscy wrócili do domu, z nadzieją na kolejne wyjazdy pełne przygód.