Wymiana 2018/2019- program w Niemczech

W dniach 01-05.10.2018 szesnastu naszych uczniów i dwoje opiekunów Pani Beata Orłowska-Mielniczuk i Pani Anna Parker gościło w zaprzyjaźnionym Bruhl. Z niedzieli na poniedziałek wyruszyliśmy w długą podróż do Niemiec, dopiero około 11:30 dotarliśmy do szkoły, gdzie zjedliśmy obiad następnie zostaliśmy oprowadzeni po mieście i zapoznani z rodzinami goszczącym. Wtorek był dla naszych uczniów najbardziej wyczekiwanym dniem ponieważ przez niemal cały dzień korzystaliśmy z atrakcji parku rozrywki Phantasialand w Bruhl. Jak co roku wizytę tę zwieńczyło pamiątkowe zdjęcie całej grupy. Środa należała do dni aktywnych bowiem uczniowie próbowali swoich sił w parku wspinaczkowym, niektórym z nich rozrywka ta sprawiła wielką przyjemność i odkryli w sobie niespotykany talent a inni nieprzyzwyczajeni do zabaw na wysokościach pozostali sceptyczni. Czwartek natomiast należał to dni wyjątkowo artystycznych i uczniowie mogli się wykazać umiejętnościami na warsztatach teatralnych, filmowych i fotograficznych. Oczywiście każdego dnia popołudnia i wieczory służyły do integracji i zacieśniania więzi w rodzinach goszczących jak również w grupach rówieśniczych. Ostatni dzień czyli piątek 05.10 minął niesamowicie szybko, po pierwszej lekcji w szkole wyruszyliśmy metrem do Kolonii, w której zwiedzaliśmy przepiękną i słynną katedrę a następnie był czas na zakupy i poszukiwanie pamiątek. Po tym wspaniałym czasie był powrót do szkoły i nastąpił czas pożegnań. Polało się całe morze łez w naszej jak i niemieckiej grupie, która jest idealnym potwierdzeniem jak bardzo ważna i ciekawa jest dla uczniów ta wymiana. Po długiej podróży bezpiecznie dotarliśmy do domu i każdy przywiózł piękne wspomnienia, które zostaną z nami na zawsze.