Spotkanie z Przemysławem Corso.

24 kwietnia gościliśmy w naszej szkole Pana Przemysława Corso. Przemek Corso – debiutował w 2012 roku powieścią kryminalną „Studium w czerwieni”, a rok później wydał wnikliwy dramat psychologiczny „Maraton”. Felietonista, konferansjer, głos radiowy, autor bajek dla dzieci. "Podziemne miasto” Przemka Corso zdobyło tytuł Legnickiej Książki Roku 2016. Statuetkę na uroczystej gali wręczył prezydent Tadeusz Krzakowski.

24 kwietnia 2017 roku w Gimnazjum w Spalonej gościliśmy się  Przemka Corso- autora Legnickiej Książki Roku 2016 „Podziemne miasto”. Spotkanie zostało zorganizowane z okazji przypadającego na 23 kwietnia Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, zainicjowane przez p. Beatę Orłowską –Mielniczuk i p. Ewę Jezierską-Gogulską. Już od pierwszych chwil Przemek Corso zachwycił nas poczuciem humoru i urokiem osobistym. Bardzo szybko nawiązał kontakt z gimnazjalistami, można rzec-  zaczarował nas. Przez niemal 1,5 godziny siedzieliśmy zasłuchani w opowiadanie, gawędę autora „Podziemnego miasta”. Dowiedzieliśmy się sporo o nim samym, o powstawaniu książek, o przyjaźniach i o innych jego pasjach. Wszystko okraszone dawką humoru i barwnym językiem pana Corso. Pan Przemek okazał się niezwykle sympatycznym człowiekiem- niewiele starszym od nas samych, potrafiącym dotrzeć do słuchacza w każdym wieku. Chętnie odpowiadał na pytania zadawane przez gimnazjalistów: skąd czerpie inspiracje do swoich książek, jak wygląda proces tworzenia książki, czy łatwo wydać książkę, co czytał, gdy był nastolatkiem, jaki jest Robert Karcz- główny bohater cyklu „Podziemne miasto”. Przekaz otrzymany od pana Przemka Corso można ująć w słowach- podążaj za swoimi marzeniami, bądź otwarty na to co przynosi życie, bądź konsekwentny w tym co robisz, miej pasje i realizuj je, nie zniechęcaj się trudnościami, bądź wytrwały- sukces wymaga pracy. Wszyscy jesteśmy zgodni - Pan Corso to niezwykła osobowość i wróżymy mu sukces na miarę Stephena Kinga.