Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

Noc w bibliotece z Henrykiem Sienkiewiczem

Tym razem noc w bibliotece była poświęcona Henrykowi Sienkiewiczowi... W pierwszej tegorocznej nocce wzięło udział 20 uczniów.Po zabawie na dobry poczatek i zapoznaniu się z kolegami i koleżankami, zostaliśmy podzieleni na grupy. Każda z grup otrzymała życiorys Henryka Sienkiewicza a zadaniem było zapamiętanie jak najwięcej faktów z życia i twórczości naszego noblisty. Następnie w różnych salach szukaliśmy ukrytych pytań, na które odpowiadaliśmy. Grupa, która zrobiła to najszybciej otrzymywała pytanie w formie szyfru, który należało rozwiązać korzystając z przygotowanych książek Henryka Sienkiewicza. Wszyscy bylismy tak zaangażowani, że nie zauważyliśmy jak minęły 3 godziny naszego spotkania. Następnie p. Ewa Jezierska podsumowała naszą zabawę, podziękowała za aktywny i pełen zaangażowania udział.

Po tych emocjonujących literackich podchodach zrobiliśmy kolację: tosty i herbata- wszystkim bardzo smakowały. Następnie Marcel Czemarnik zorganizował profesjonalną dyskotekę. W trakcie przypomnieliśmy sobie i nauczyliśmy się tańców: belgijki, sing hallelujah, chocolade, la bomba i waka, waka.  Kolejnym punktem naszej nocki było czytanie fragmentów powieści Henryka Sienkiewicza "Potop" oraz fragmentów książek przyniesionych przez uczniów. Pięknym czytaniem zaskoczyli nas Joasia Turkiewicz, Mariusz Rutkowski, Marcel Kotecki, Szczepan Szczepanik, Marcelina Pietrewicz, Michał Biś. Na koniec oglądaliśmy film zrealizowany przez Jerzego Hofmana w 1999 roku oparty na powieści naszego noblisty "Potop". Spać położyliśmy się wczesnym rankiem.