Lekcje w Bibliotece Pedagogicznej w Legnicy

W dniach 16,18,19 maja 2016 roku uczniowie z naszego gimnazjum mieli okazję uczestniczyć w lekcjach bibliotecznych przygotowanych przez pracowników Biblioteki Pedagogicznej w Legnicy

Klasa II b uczestniczyła w lekcji: Słowniki dobre na wszystko – rodzaje, korzystanie. Dzięki lekcji uczniowie nauczyli się poprawnie i samodzielnie posługiwać różnymi rodzajami słowników.

Klasa I c uczestniczyła w lekcji Bezpieczny Internet, której celem było zapoznanie z zagrożeniami wypływającymi z korzystania z Internetu oraz omówienie zasad bezpiecznego poruszania się po nim.

Z kolei klasy III uczestniczyły w lekcji pt Biblioteka Pedagogiczna jako przykład biblioteki pozaszkolnej.  Celem tej lekcji było poznanie możliwości i sposobów wykorzystania warsztatu informacyjnego biblioteki na kolejnych etapach kształcenia.