"Jak nie czytam jak czytam" - akcja masowego czytania.

Uczniowie Gimnazjum w Spalonej włączyli się w ogólnopolską akcję masowego czytania związaną z ustanowieniem rekordu czytania w jednym momencie. Dziś o godzinie 10.00 zgodnie z regulaminem akcji pt „ Jak nie czytam jak czytam” zebrali się na placu przed szkołą z ulubionymi książkami w ręku. Celem akcji było zwrócenie uwagi, że czytanie jest ważne i należy je promować. W akcji uczestniczyło 130 uczniów i nauczycieli.

Uczniowie przygotowali hasła zachęcające do czytania, a część upodobniła się do znanych bohaterów książek. Były łączniczki z „Kamieni na szaniec”  A. Kamińskiego, Janko Muzykant , Hanka z „Yellow Bahama w prążki” były też postacie bajkowe: Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Wilk, Śpiąca Królewna, księżniczka Lea z „Gwiezdnych wojen” a nad wszystkimi górował Henryk Sienkiewicz jako patron 2016 roku. Po odczytaniu haseł i zaprezentowaniu strojów, uczniowie na 10 minut zatopili się w lekturze. Następnie utworzyli łańcuch książek i przeszli przed halę sportową, gdzie na parkingu wypisywali tytuły książek oraz hasła promujące czytanie. Odtańczyli taniec integracyjny belgijkę. Na prośbę pani Ewy Jezierskiej-Gogulskiej do akcji włączyła się również policja drogowa z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Uczniowie wręczali kierowcom przygotowane wcześniej kolorowe zakładki do książek, informując o akcji masowego czytania. Widok haseł i barwnego korowodu, wywoływał zainteresowanie i  uśmiech kierowców oraz przechodniów. Akcja zakończyła się przemarszem główną ulicą Spalonej do stacji benzynowej.