Pożegnanie uczniów z Bruhl 4.06.2016r

Dobiegła końca polsko – niemiecka wymiana młodzieży z Gesamtschule  der Stadt Br?hl. W wymianie trwającej od 30 maja do 4 czerwca wzięło udział 15 uczniów z Polski oraz 15 uczniów z Niemiec.

W ramach programu zorganizowano wycieczki do Legnicy i Wrocławia, które połączone były ze zwiedzaniem. Uczniowie niemieccy udali się również do obozu koncentracyjnego w Gross Rosen. Była to niezapomniana lekcja historii,  dająca wyobrażenie o burzliwej i tragicznej przeszłości naszego kraju.

Nie mogło zabraknąć również zajęć integracyjnych, uczniowie uczestniczyli w dyskotece szkolne z okazji Dnia Dziecka.

Innym, niezwykle ciekawym punktem programu był wyjazd do Energylandii. Pobyt w parku rozrywki dostarczył uczestnikom wielu wrażeń .

Tegoroczne spotkanie doszło do skutku dzięki zaangażowaniu nauczycieli partnerskich szkół. Szczególne podziękowania należą się także rodzicom uczniów biorących udział w wymianie oraz oczywiście samym uczniom. Z pewnością przyjęli swoich niemieckich rówieśników z olbrzymią gościnnością, zawarli przyjaźnie, poznali się wzajemnie. Doskonalili również znajomość języków obcych, tak ważnych we współczesnym świecie.

Realizacja programu wymiany była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Organizacja ta wspiera od 1991 roku młodych ludzi z Polski i Niemiec angażujących się wspólnie na rzecz wolnej Europy.