rekrutacja do oddziału przedszkolnego 2024/2025

REKRUTACJA  DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO NA ROK SZKOLNY 2024/2025 W SZKOLE w SPALONEJ

terminy rekrutacji

wzory dokumentów

SZANOWNI  RODZICE !

Do  oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Spalonej  przyjmuje się kandydatów zamieszkałych na obszarze Gminy Kunice.

W przypadku większej liczby kandydatów zamieszkałych w Gminie Kunice,  niż liczba wolnych miejsc w oddziale przedszkolnym w  pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę łącznie następujące kryteria:
1) wielodzietność rodziny kandydata;
2) niepełnosprawność kandydata;
3) niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata;
4) niepełnosprawność obojga rodziców kandydata;
5) niepełnosprawność rodzeństwa kandydata;
6)samotne wychowywanie kandydata w rodzinie;
7)objęcie kandydata pieczą zastępczą.

Kryteria w/w mają jednakową wartość 20pkt.

W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych w pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego lub jeżeli po zakończeniu tego etapu oddział przedszkolny  nadal dysponuje wolnymi miejscami, na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę kryteria określone przez organ prowadzący - Gminę Kunice, z uwzględnieniem zapewnienia jak najpełniejszej realizacji potrzeb dziecka i jego rodziny, zwłaszcza potrzeb rodziny, w której rodzice albo rodzic samotnie wychowujący kandydata muszą pogodzić obowiązki zawodowe z obowiązkami rodzinnymi, oraz lokalnych potrzeb społecznych.

Na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego może być brane pod uwagę kryterium dochodu na osobę w rodzinie kandydata.

Kandydaci zamieszkali poza obszarem Gminy Kunice mogą być przyjęci do oddziału przedszkolnego, jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego szkoła  nadal dysponuje wolnymi miejscami w  oddziale przedszkolnym.   W przypadku większej liczby kandydatów zamieszkałych poza Gminą Kunice  przeprowadza się postępowanie rekrutacyjne.

Kryteria stosowane na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Spalonej,

Lp.

Kryteria

punktacja

1.

Oboje rodzice (samotnie wychowujący dziecko opiekunowie prawni dziecka lub osoby sprawujące piecze zastępczą nad dzieckiem) pracujący zawodowo lub studiujący w systemie stacjonarnym

20 pkt.

2.

Rodzic samotnie wychowujący dziecko (opiekun prawny dziecka lub osoba sprawująca samotnie pieczę zastępczą nad dzieckiem) pracująca zawodowo lub studiują  w systemie stacjonarnym

20 pkt.

3.

Rodzeństwo dziecka kontynuuje edukację w oddziale przedszkolnym lub uczęszcza  do szkoły podstawowej w Spalonej

10 pkt.

4.

Dziecko wychowuje się w rodzinie objętej pieczą socjalną

5 pkt.

5.

Starsze rodzeństwo kontynuuje naukę w szkole na terenie gminy.

10 pkt.

Dokumentami potwierdzającymi spełnianie  kryteriów rekrutacji są:

Ad.1   - Oświadczenie rodziców (opiekunów prawnych dziecka lub osoby sprawujące pieczę zastępczą nad dzieckiem)

Ad.2 Oświadczenie rodzica (opiekuna prawnego dziecka lub osoby sprawujące pieczę zastępczą nad dzieckiem)

Ad.3 - Oświadczenie rodzica (opiekuna prawnego dziecka lub osoby sprawujące pieczę zastępczą nad dzieckiem)

Ad.4-Zaświadczenie z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kunicach

Ad.5 – Oświadczenie rodzica (opiekuna prawnego dziecka lub osoby sprawujące pieczę zastępczą nad dzieckiem)

TERMINARZ REKRUTACJI DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

WZORY DOKUMENTÓW