PROGRAM FRSE ERASMUS + EDUKACJA SZKOLNA

Erasmus+ Edukacja szkolna to sektor realizujący akcje 1 i 2 programu Erasmus+ w odniesieniu do przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Kontynuuje tradycje programu Comenius, działającego w latach 2007-2013. Erasmus+ Edukacja szkolna promuje również udział w działaniach scentralizowanych programu Erasmus+ (akcja 3), zarządzanych przez Agencję ds. Kultury i Sektora Audiowizualnego (EACEA) w Brukseli.

W sektorze edukacji szkolnej dofinansowanie otrzymują dwu- lub trzyletnie projekty partnerstw, obejmujących przedszkola, szkoły publiczne i niepubliczne oraz władze oświatowe i inne instytucje działające w obszarze edukacji z krajów uprawnionych do udziału w programie Erasmus+.

W ramach partnerstwa strategicznego – współpraca szkół - uczestniczyć mogą  co najmniej dwie szkoły z dwóch różnych krajów. Dzięki dofinansowaniu ich uczniowie tych szkół  mogą wyjeżdżać na dłuższe okresy do szkół partnerskich;